رنگ زمینه در فرش ماشینی

مفهوم رنگ زمینه در فرش ماشینی

فرش های ماشینی در رنگهای متنوع تولید میشود که تفاوت رنگ آنها فقط در رنگ زمینه آنهاست ،رنگ گلهای یک نقشه از فرش در زمینه های مختلف با هم برابر است. رنگ زمینه به قسمت های از طرح فرش گفته می شود که هیچ طرح و نقشی در آن شکل گرفته نشده است . معمولا 2 سانتی متر آخر هر فرش هیچ طرحی ندارد و روش شناختن رنگ زمینه فرش نیز محسوب میشود.

رنگهای زمینه فرش

فرش های ماشینی دارای تنوع بیش شماری هستند که به ترتیب اولویت تولید در رنگهای سرمه ای ، کرم ، فیلی ، آبی فیروزه ای ، آب کاربنی ، قرمز ، قهوه ای پر فروش ترین آنها را تشکیل میدهد اما رنگهای دیگری نیز همانند شکلاتی  ، نسکافه ای ، ترمه ای  و... کم و بیش در این صنعت در رنگهای زمینه فرش قرار میگرد . نحوه انتخاب رنگهای زمینه در فرش ماشینی به نوع نقشه و میززان فروش فرش در رنگ های مختلف بستگی دارد .به عنوان مثال در برخی از طرح های فرش تنها  1 تا 2 رنگ زمینه بافته میشود چرا که ممکن است به طور روتین نقشه با رنگهای دیگر جذابیت و زیبایی نداشته باشد .

رنگ سرمه ای 

فرش با رنگ زمینه سرمه ای تا 99درصد مواقع به شکل مشکی دیده میشود  و تنها در زوایای خاص و نورهای خاص محیطی هاله ای از رنگ سرمه ای تیره در فرش دیده میشود .دقت داشته باشید اگر فرشی را در رنگهای آبی سیریا تیره در نظر دارید حتما به سراق رنگهای آبی کاربنی باشید .

فرش رنگ تیره

 

فرش با رنگ کرم 

 

رنگ کرم در فرش های ماشینی چند سالی است که جای خود را با سفید عوض کرده است و کرم شیری که چندین سال پیش در فرشهای ماشینی استفاده میشود بسیار کم مورد توجه تولید کننده گان قرار میگیرد .

طرح های جدید و نوع نقشه های استفاده شده در فرشهای امروزی که با سبکهای بسیار نو و فانتزی تر در فرش ماشینی استفاده میشود  و همینطور سلیقه این روزهای مشتریان فرش ها از دلایل این تغییر رنگ محسوب میشود.

خرید فرش کرم


فرش رنگ فیلی

رنگ فیلی رنگ جدید ی در فرش های ماشینی است که در حدود 2 سال است که طرح هایی از فرش با رنگ فیلی بافته میشود . این رنگ علاوه بر این که زمینه روشنی دارد چرک تاب نیز هست و نگرانی شما را از بابت  کثیف شدن در مقابل گردو خاک میکاهد . رنگ فیلی با عنوان های نقره ای یا خاکستری نیز شناخته میشود  . ست کردن رنگ فیلی با دکوراسیون اهمیت ویژه ای دارد.برای خرید فرش ماشینی رنگ فیلی به رنگ مبلمان ، پرده و دکوراسیون منزل توجه کنید که عناصر محیط منزلتان با فرش هم خوانی داشته باشد ست کردن رنگ فیلی با دکوراسیون منزل کمی سخت از فرشهای کرمی و سرمه ای است.

فرش فیلی

 

فرش های آبی فیروزه ای

فیروزه ای از دسته رنگهای روشن در فرش ماشینی است .این رنگ کی تیره تر از آبی آسمانی  است . رنگ آب فیروزه ای معمولا در طیف های گوناگونی در مقیاس آبی ، فیروزه ای و سبز آبی یا الماسی قرار میگیرد . این رنگ از فرش مورد توجه عروس خانها خیلی قرار گرفته است . پیشنهاد میشود از این رنگ سرد در کنار رنگهای گرم در دکوراسیون منزل استفاده شود تا از خسته گنندگی رنگ کاسته شود.

فرش-ابی-فیروزه ای

 

 فرش ماشینی با رنگ آبی کاربنی

رنگی زیبا در فرش است که در فرشهای دستباف نیز بسیار استفاده میشود . این رنگ آبی تیره از رنگهای جذاب فرش ماشینی است که به آن آبی درباری نیز گفته می شود  . برای منازل با رفت و آمد زیاد و برای خانواده هایی که نگران کثیفی زود هنگام فرش هستند بسیار پیشنهاد میشود . رنگ کاربنی در 2 طیف برایت و ساده قرار میگیرد که نوع برایت ان کمی براق است .

فرش ابی درباری

 

فرش رنگ گردویی

رنگ گردویی یکی از رنگهایی است که از ابتدای صنعت فرش بافی در فرشهای ماشینی استفاده شده است .در حال حاضر فرشهای رنگ گردویی خیلی کم در فرش استفاده میشود و جای خودشان را به رنگهای بادامی و نسکافه ای داده است .دلیل کم شدن طرح های فرش گردویی هم استقبال کم از این رنگ است که با سلیقه  این روزهای مردم کمتر سازگار است. نمونه ای از رنگ گردویی در زیر مشاهده کنید.

 

فرش گردویی

 

 

 

 

رنگ فرش  فرش خوش رنگ  فرش رنگ سال  فرش کاشان رنگ جدید

 

 

Captcha